Září 2016

Dlouho očekávaná návštěva

19. září 2016 v 21:36
Dlouho očekávaná návštěva
Měla jsem jednu kamarádku, která bydlela ve stejné ulici jako já. Naše domy stály jen několik metrů od sebe. Znali jsme se už od dětství. Měli spolu spoustu vzpomínek a nezapomenutelných chvil. Byla vždy jako moje sestra, stála mi po boku a když byla potřeba vždy mi naslouchala. Věděla o mně všechno a já o ní. S klidem můžu říci, že to byla opravdová kamarádka.
Jednu dobu byla strašně smutná a já nevěděla proč. Chtěla jsem ji pomoct, ale nedokázala, když mi to nechtěla říct. Nakonec mi to se slzami v očích pověděla. Měli se stěhovat. V tu chvíli se mi rozbušilo srdce a po tvářích mi začli stékat slzy. V hlavě jsem měla tolik otázek a čím víc jsem nad tím přemýšlela, tím mi bylo hůř. Mlčky jsem ji objala. Asi o měsíc později se odstěhovala stovky kilometrů ode mě.
Uběhlo pár let a já ji celou dobu neviděla. Byla to těžká ztráta, která se dotkla mého srdce. Zranilo mě to. A i o těch několik let později, jsem ji měla pořád v srdci a byla to pro mě stále sestřička.
Dnes nastal den, kdy měla dojet za mnou. Tak dlouho jsem na ni čekala a na tuhle chvíli. Byli jsme domluvené, že dojede ráno, tak hned jak jsem se nasnídala, tak jsem poklidila pokoj a běžela na nádrží. Čekala jsem asi 10 minut, potom zastavil vlak a začli z něho vystupovat lidi a konečně jsem spatřila i ji. Málem jsem ji nepoznala. Hodně se změnila a v tu chvíli mě napadlo, co když se i její povaha změnila? Co když už mě nebude brát takovou jaká jsem? Hned jak mě uviděla, tak se rozeběhla a objali jsme se. Měla jsem obrovskou radost, že mě brala pořád takovou jaká jsem. Za tuhle holku bych dala ruku do ohně.
Ten den jsme spolu strávili na naších místech, kde jsme v minulosti zanechali tolik vzpomínek a krásných chvílí. Bylo to úžasný mít zase vedle sebe člověka se kterým máte tolik společného od mala. Před kterým si na nic nehrajete a on vás právě za tohle má rád. Nikdy jsem lepší holku nepotkala.